O nás

Náš príbeh

Fanni a Balint

Zdravíme vás! Sme Fanni a Bálint Vadászoví, zakladatelia značky activé.

🗓 Začnime hneď na začiatku. Mali sme niečo vyše dvadsať rokov a obaja sme pracovali v multinacionálnych firmách, vtedy sme naozaj mali čas iba na prácu. Kvalitné stravovanie pre nás predstavovalo neustály problém, a je jedno či išlo o raňajky, alebo desiatu, či olovrant. Bežné dni sme mali zaplnené jedným meetingom za druhým, vyznačovali sa chvatom, stresom. 

Poznáte to?! Menu predstavoval junk food, v lepšom prípade fast food. Výsledok? Tráviace ťažkosti, kožné problémy, únava a opakovane vracajúce sa ochorenia. 

💡 Chceli sme to teda zmeniť, a tak sme začali hľadať také produkty, ktoré sa dajú konzumovať kdekoľvek a kedykoľvek, dajú sa ľahko a rýchlo pripraviť, obsahujú len prírodné zložky, sú zdravé a hlavne chutné.

Nenašli sme... Asi vás to neprekvapilo, inak by ste o nás teraz nečítali.🙄

👩🏻‍🍳👨🏻‍🍳Koncom roka 2016 sme si uvedomili, že to musíme urobiť sami. Po tomto rozhodnutí nasledovali dva roky vývoja produktu, všetko sa to dialo ešte popri hlavnom zamestnaní, bez zapojenia „externej pomoci“.

Bolo to veľmi ťažké, museli sme prekonať veľa prekážok, no v októbri 2018 sa zrodil FiberShake s čokoládovou príchuťou.

Bol taký, aký sme si ho vysnívali, bez akýchkoľvek kompromisov.

Naše úsilie a vytrvalosť priniesli prelom v roku 2021, na súťaži World Food Innovation Awards, teda v súťaži potravinových inovácií v Londýne, sme získali cenu za najlepší zdravý nápoj na svete. V roku 2022 v Bruseli naša značka získala ďalšie medzinárodné uznanie, keď získala ocenenie Superior Taste Award od International Taste Institute. Sme obzvlášť hrdí na to, že hodnotenie vzišlo od takého profesionálneho orgánu. Jeho členmi bolo 200 profesionálnych, svetovo uznávaných nezávislých kuchárov a somelierov, ktorých úsilie bolo ocenené známymi inštitúciami ako Le Guide Michelin a Gault & Millau Michelin.

Naše poslanie

Pri vývoji sa naša pozornosť sústredila na črevnú flóru a jej vplyv na všeobecný zdravotný stav. Rozprávali sme sa s lekármi a dietológmi a čítali sme štúdie a štatistiky o stravovacích návykoch obyvateľov Západu. Boli sme šokovaní, keď sme sa zoči-voči stretli s tým, koľko ľudí bojuje s tráviacimi problémami, cukrovkou typu 2 a ďalšími civilizačnými ochoreniami, ktoré s výživou súvisia. Pre stravu západného človeka je charakteristické, že je nevyvážená. Obsahuje málo hodnotnej vlákniny, priveľa rafinovaných sacharidov, cukru, tuku, konzervantov a soli.

V activé sme si dali za cieľ vyvinúť produkty, ktoré kladú dôraz na črevnú flóru a zdravie tráviaceho systému. Poskytujú dokonalú a plnohodnotnú alternatívu rýchleho, ale zdravého jedla kedykoľvek počas dňa. Mali by byť chutné, môžeme si ich vziať kamkoľvek so sebou a kdekoľvek ich môžeme rýchlo pripraviť. Mali by byť vyrobené len zo 100% prírodných zložiek priateľských k črevnej flóre.

Zdravie začína v našom črevnom systéme.

Sledujte nás na Instagrame!

Sledujte nás na Instagrame, ak nechcete premeškať novinky.

 

Košík

Zatvoriť